Testy urządzeń kontroli i automatyki (FAT) na platformie wiertniczej

Platforma wiertnicza Petrobaltic stanowi element zagospodarowania złoża ropy naftowej B8, znajdującego się w polskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego, w odległości ok. 70 km na północ od Jastarni.

Inwestor

LOTOS Serwis Sp. z o.o.

Czas realizacji

VII – VIII 2019

Lokalizacja

Gdańsk

Obszar

Przemysł

Szczegóły realizacji

Platforma wiertnicza Petrobaltic stanowi element zagospodarowania złoża ropy naftowej B8, znajdującego się w polskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego, w odległości ok. 70 km na północ od Jastarni. W ciągu minionych 5 lat została poddana kompleksowemu remontowi i przebudowie, w ramach których wykonano m.in. przegląd kadłuba, naprawę nóg i zbiorników, konserwację poszycia, czyszczenie i malowanie dna oraz rufy, przegląd rurociągów, a także wymianę systemu przesuwu wieży wiertniczej.

W końcowej fazie remontu platformy ELDRO wykonało testy FAT (ang. Factory Acceptance Test) – specjalistyczne badania kontrolno-odbiorcze weryfikujące, czy poszczególne urządzenia, instalacje oraz systemy automatyki działają prawidłowo i są kompatybilne. Przeprowadzone pomiary pozwoliły także określić zgodność rzeczywistych możliwości urządzeń z ich specyfikacją techniczną oraz założonymi oczekiwaniami.

Zakres wykonanych prac

 • kontrola ciągłości obwodów
 • sprawdzenie czujników i przetworników poprzez zadawanie fizycznie ciśnienia, temperatury i poziomu
 • wykonanie przepięcia urządzeń w przypadku wykrycia nieprawidłowości
 • nanoszenie poprawek na dokumentację
 • opracowanie raportu pokontrolnego

Lokalizacja realizacji

Galeria zdjęć realizacji

Inne realizacje z tego zakresu:

 • Automatyka w oczyszczalni ścieków

  Oczyszczalnia ścieków w miejscowości Kolczyn, położonej w gminie Józefów nad Wisłą, to inwestycja od lat oczekiwana przez władze samorządowe oraz mieszkańców. Jest to obiekt, który do oczyszczania stosuje procesy biologiczno-mechaniczne.

  Poznaj szczegóły realizacji
 • Modernizacja instalacji w hali przeładunku odpadów

  SUEZ Północ to przedsiębiorstwo z sektora usług komunalnych, działające na pomorskim rynku od 1945 roku. Spółka obsługuje klientów z wielu branż, a także stosuje innowacyjne rozwiązania w zakresie gospodarki odpadami.

  Poznaj szczegóły realizacji