Systemy bezpieczeństwa i instalacje elektryczne w Browarze Kościerzyna

Stary Browar Kościerzyna to miejsce na Kaszubach, które stanowi wizytówkę regionu. Kilkuletnia rewitalizacja kompleksu obiektów pozwoliła na powrót do tradycji browarniczych obecnych już wcześniej w tym miejscu.

Inwestor

Inwestor prywatny

Czas realizacji

2015

Lokalizacja

Kościerzyna

Obszar

Przemysł, Systemy zabepieczeń

Szczegóły realizacji

Stary Browar Kościerzyna to miejsce na Kaszubach, które stanowi wizytówkę regionu. Kilkuletnia rewitalizacja kompleksu obiektów pozwoliła na powrót do tradycji browarniczych obecnych już wcześniej w tym miejscu. Musiano jednak wyposażyć je w nowoczesne systemy i instalacje, które zostały przez nas wykonane w dwóch budynkach:

 • Stary Browar Kościerzyna – w którym znajduje się galeria handlowa, część restauracyjna, hotelowa oraz warzelnia piwa;
 • Browar Kościerzyna jako drugi obiekt przemysłowy – stanowi część produkcyjną przedsiębiorstwa na skalę przemysłową.

W ramach prowadzonych prac zostały położone instalacje prądowe i niskoprądowe zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Ponadto wykonano oświetlenie podstawowe, awaryjne oraz ewakuacyjne. Odpowiadaliśmy również za okablowanie i podłączenie części produkcyjnej Browaru. Do naszych zadań należało wdrożenie systemów bezpieczeństwa, takich jak: alarmowy, kontroli dostępu i monitoringu wizyjnego.

Od momentu realizacji tego projektu prowadzimy okresowe przeglądy ww. instalacji i systemów, a dodatkowo serwisujemy także systemy SSP oraz oddymiania w budynkach.

Zakres wykonanych prac

 • wykonanie okablowania instalacji elektrycznej
 • wykonanie tras koryt oraz ułożenie WLZ
 • dostawa i montaż rozdzielnic elektrycznych
 • dostawa, montaż i uruchomienie agregatu prądotwórczego
 • wykonanie instalacji, montaż urządzeń i uruchomienie wraz z programowaniem systemu SSP oraz klap oddymiających

 • wykonanie instalacji niskoprądowych (alarm, monitoring, kontrola dostępu)

Lokalizacja realizacji

Inne realizacje z tego zakresu:

 • Instalacje elektryczne i teletechniczne na hali w Łężycach

  Hala spółki Domax, zlokalizowana w pomorskiej miejscowości Łężyce, to obiekt mieszczący linię produkcyjną łączników ciesielskich oraz magazyn dystrybuowanych przez firmę produktów.

  Poznaj szczegóły realizacji
 • Modernizacja instalacji elektrycznych w budynkach Polpharma

  Zakłady Polpharma to jedne z największych i najnowocześniejszych fabryk farmaceutycznych w Europie. W Starogardzie Gdańskim mieści się kilka jednostek należących do spółki – w tym Zakład Produkcji Leków, Zakład Aktywnych Substancji Farmaceutycznych, Centrum R&D oraz Centrum Usług Finansowych.

  Poznaj szczegóły realizacji
 • Stacje ładowania pojazdów elektrycznych

  Dzięki doświadczeniu w projektowaniu przyłączy energetycznych oraz montażu urządzeń w obrębie dróg, parkingów i obiektów użyteczności publicznej, nawiązaliśmy współpracę z operatorem największej sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce – firmą Greenway.

  Poznaj szczegóły realizacji