Instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika to najprężniej rozwijająca się gałąź sektora odnawialnych źródeł energii, która dostępna jest na szeroką skalę zarówno dla przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych.

Inwestor

Politechnika Gdańska

Czas realizacji

Stała działalność

Lokalizacja

Gdańsk

Obszar

Przemysł

Szczegóły realizacji

Fotowoltaika to najprężniej rozwijająca się gałąź sektora odnawialnych źródeł energii, która dostępna jest na szeroką skalę zarówno dla przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych. Znaczenie tej ostatniej grupy potwierdzają dane, według których w 2019 roku w Polsce blisko 75% produkowanej mocy pochodzi z instalacji przydomowych, czyli od tzw. prosumentów. Pozostałe 25% mikroinstalacji należało głównie do przedsiębiorstw.

Wykonujemy zarówno instalacje dla prosumentów (do 50kWp), jak i większe inwestycje. Takie zadania realizujemy w sposób kompleksowy, ponieważ nasi pracownicy odbyli szereg szkoleń oraz mają wszelkie uprawnienia do projektowania, wykonywania oraz serwisowania instalacji fotowoltaicznych. Ponadto współpracujemy ze wszystkimi czołowymi producentami modułów fotowoltaicznych i inwerterów. Montujemy zarówno systemy tradycyjne, jak i instalacje z optymalizatorami mocy oraz mikroinwertery.

Mamy także doświadczenie w budowie sygnalizacji ostrzegawczej z użyciem paneli fotowoltaicznych na zlecenie jednostek samorządowych. Tego typu rozwiązania umożliwiają montaż sygnalizacji w takich miejscach, w których doprowadzenie standardowego zasilania byłoby utrudnione lub wręcz niemożliwe. Dodatkowym atutem jest niski koszt utrzymania takiej instalacji.

Zakres wykonanych prac

 • przygotowanie projektu
 • montaż konstrukcji szynowej, optymalizatorów, modułów fotowoltaicznych, inwertera
 • wykonanie pełnego okablowania
 • uruchomienie systemu oraz wykonanie pomiarów
 • przeglądy okresowe oraz serwis pogwarancyjny
 • przygotowanie dokumentacji niezbędnej do podpisania umowy z operatorem energetycznym
 • wsparcie przy uzyskiwaniu dotacji (np. z programu „Mój Prąd”)

Lokalizacja realizacji

Inne realizacje z tego zakresu:

 • Instalacje elektryczne i teletechniczne na hali w Łężycach

  Hala spółki Domax, zlokalizowana w pomorskiej miejscowości Łężyce, to obiekt mieszczący linię produkcyjną łączników ciesielskich oraz magazyn dystrybuowanych przez firmę produktów.

  Poznaj szczegóły realizacji
 • Modernizacja instalacji elektrycznych w budynkach Polpharma

  Zakłady Polpharma to jedne z największych i najnowocześniejszych fabryk farmaceutycznych w Europie. W Starogardzie Gdańskim mieści się kilka jednostek należących do spółki – w tym Zakład Produkcji Leków, Zakład Aktywnych Substancji Farmaceutycznych, Centrum R&D oraz Centrum Usług Finansowych.

  Poznaj szczegóły realizacji
 • Stacje ładowania pojazdów elektrycznych

  Dzięki doświadczeniu w projektowaniu przyłączy energetycznych oraz montażu urządzeń w obrębie dróg, parkingów i obiektów użyteczności publicznej, nawiązaliśmy współpracę z operatorem największej sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce – firmą Greenway.

  Poznaj szczegóły realizacji